Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Regulamin i koszty wysyłki

1. Właścicielem Sklepu Internetowego jest firma:

CAIRA Maciej Wałcerz

  • Siedziba firmy: ul. Naramowicka 215, 61-611 Poznań
  • NIP: 778-002-47-63
  • REGON: 631547974
  • Nr konta.: 18 1160 2202 0000 0000 6089 4364
  • Nazwa banku: Millenium Bank S.A.


2. Zakupy może dokonywać osoba pełnoletnia bądź firma, która jest zarejestrowana. W tym celu należy wypełnić formularz rejestracyjny. Wszelkie dane osobowe umieszczone przez Użytkownika będą przetwarzane zgodnie Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i prawem polskim.

3. Zamówienia przyjmowane są 24 godziny na dobę za pośrednictwem serwisu caira.com.pl

4. Przedstawiane w sklepie towary nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny podane przy produktach są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Firma CAIRA Maciej Wałcerz zastrzega sobie prawo dokonywania zmian cen bądź niezrealizowania zamówienia, jeżeli cena stanowi wynik pomyłki.

5. Generowana przez system sklepu faktura VAT ma charakter dokumentu proforma.

6. Wystawienie faktury VAT lub paragonu fiskalnego następuje w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie.

7. Oferta sklepu internetowego obowiązuje na terenie Polski.

8. Nie gwarantujemy, że publikowane dane w opisach towarów nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z naszą firmą.

9. Zamówiony towar przesyłany jest do Państwa firmą kurierską lub za pośrednictwem Poczty Polskiej w terminie oznaczonym przy każdym towarze, od daty wpłynięcia na nasze konto zapłaty za zamówiony towar (w przypadku płatności przy odbiorze od daty złożenia zamówienia).

10. UWAGA!!! W przypadku uszkodzenia przesyłki wszelkie roszczenia przeciwko firmie kurierskiej muszą zostać zgłoszone na piśmie w możliwie jak najkrótszym terminie, jednakże nie dłuższym niż 7 dni od otrzymania przesyłki (USTAWA z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe, rozdział 9, Art. 74.3). W tym celu należy wezwać kuriera aby spisał protokół szkody i przesłać go do nas w oryginale. Po upływie tego terminu klient traci prawa do zwrotu uszkodzonego towaru.

11. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia do chwili wysłania zamówionego towaru do klienta. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach kontaktujemy się telefonicznie lub mailowo aby poinformować o opóźnieniu. Składając zamówienie należy pamiętać, że: termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy. Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2 – 3 dni, firmą kurierską następnego dnia roboczego po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu (nie dotyczy przesyłek paletowych).

12. Koszty przesyłki kurierskiej o wartości do 500 zł ponosi kupujący. W przypadku zamówień powyżej tej kwoty koszty przesyłki będą ustalane indywidualnie. Możliwy jest też odbiór osobisty zamówienia.

13. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 14.00, w soboty, w niedziele oraz w święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.

14. Sprzedający zastrzega sobie prawo wydłużenia czasu realizacji w przypadku braku towaru w magazynie. Kupujący jest informowany o tym fakcie. Jeżeli Kupujący nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji zamówienia. CAIRA Maciej Wałcerz zastrzega sobie prawo do podziału zamówienia na odrębne przesyłki. Opłata za przygotowanie i nadanie zostanie naliczona jednorazowo przy pierwszej części zamówienia.

15. Zamówienie uważa się za wiążące jeśli w ciągu doby od momentu złożenia zamówienia nie wpłynie do nas informacja o rezygnacji z jego realizacji. Po upływie tego czasu nie można zrezygnować z zamówienia.

16. Na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Kupujący ma prawo dokonania zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni. Prawo to przysługuje tylko wtedy gdy:
a. towar znajduje się w oryginalnym i nienaruszonym opakowaniu,
b. towar nie nosi śladów używania,
c. towar nie posiada wad, z wyjątkiem tych, które stanowią podstawę do reklamacji,
d. kupujący dołączył paragon/Fakturę VAT - dowód zawarcia umowy,

17. W przypadku zwrotu towaru Kupujący zobowiązany jest złożyć stosowne oświadczenie na piśmie (z własnoręcznym podpisem) w wyżej określonym terminie.

Wzór oświadczenia załączony jest do Ustawy i znaleźć go można pod adresem: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20140000827&type=1

18. W przypadku odstąpienia od umowy koszt przesyłki towaru w obie strony pokrywa Klient. Klient zobowiązany jest odpowiednio zabezpieczyć przesyłany towar, aby nie uległ zniszczeniu podczas transportu. Do przesyłki należy dołączyć podpisany dokument zakupu, oraz podać dokładne dane Klienta wraz z numerem konta, na który mają być zwrócone pieniądze. W przypadku, gdy Klient żąda zwrotu pieniędzy za pośrednictwem Poczty Polskiej (przekaz pocztowy) - koszt przekazu pieniędzy obciąża Klienta - kwota należna Klientowi zostanie pomniejszona o koszt przekazu pocztowego.

19. Zwrot zapłaconej przez Kupującego kwoty nastąpi w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zwróconego towaru.

20. Wszystkie produkty oferowane w sklepie CAIRA Maciej Wałcerz są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych.

21. Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie posiada gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy obowiązującą na terenie Polski. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów

22. Gwarancja obejmuje tylko wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanej rzeczy.

23. Nie są objęte gwarancją uszkodzenia powstałe z przyczyn zewnętrznych, takich jak: urazy mechaniczne, zanieczyszczenia, zjawiska atmosferyczne, niewłaściwa instalacja lub obsługa, jak również eksploatacja niezgodna z przeznaczeniem. Gwarancja nie ma też zastosowania w przypadku dokonania przez Klienta nieautoryzowanych napraw. Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady produktu, zostaną one usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych od dnia uznania przez firmę CAIRA Maciej Wałcerz zasadności gwarancji. 

24. Do wykonania uprawnień z gwarancji niezbędny jest dokument wydania towaru wraz z dokumentem zakupu (paragon fiskalny bądź faktura). Zagubienie dokumentu sprzedaży uniemożliwia dochodzenie roszczeń Klienta w ramach gwarancji.

25. Dostarczany do serwisu sprzęt musi być kompletny, czyli musi zawierać: oryginalne opakowanie, oraz wszystkie elementy dostarczone pierwotnie przez firmę wraz z zakupionym towarem.

26. W sytuacji, gdy niemożliwa okaże się naprawa sprzętu, ani jego wymiana na nowy, Klientowi zostanie zwrócona cena towaru. W tym celu nastąpi korekta dokumentu sprzedaży. Jeśli korygowana będzie faktura, konieczne będzie odesłanie podpisanej przez Klienta korekty. Należna Klientowi kwota zostanie przesłana w ciągu 14 dni po otrzymaniu przez firmę CAIRA Maciej Wałcerz podpisanego dokumentu korekty. Kwota ta zostanie zwrócona bądź na podane przez Klienta konto bankowe, bądź przekazem pocztowym. Jednakże w przypadku drugiej formy zwrotu pieniędzy, Klient zostanie obciążony kosztami nadania przekazu pocztowego (o koszt tej usługi zostanie pomniejszona należna Klientowi kwota pieniężna).

27. Prawa gwarancyjne posiada wyłącznie bezpośredni Nabywca sprzętu, stąd też dalsze zbycie sprzętu nie powoduje przeniesienia praw gwarancyjnych na kolejnego nabywcę.

28. Postanowienia końcowe:
a.w sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
b.wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
c. Kupujący akceptuje wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej na wymieniony adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. 05.133.1119 z dnia 20 lipca 2005 r.) z późniejszymi zmianami. Otrzymanie automatycznego potwierdzenia przyjęcia wiadomości przez serwer odbiorcy strony uznają za doręczenie faktury.
d. wszelkie informacje dotyczące specyfikacji produktów pochodzą z materiałów publikowanych przez producentów.
e. Internetowy Sklep CAIRA Maciej Wałcerz nie wypożycza produktów do testowania i z tego powodu klient nie może odstąpić od umowy sprzedaży.
f. Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia poprzez system Sklepu Internetowego CAIRA Maciej Wałcerz, dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Nabywcą a sklepem CAIRA Maciej Wałcerz
g. w braku odmiennego stanowiska klienta złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę CAIRA Maciej Wałcerz danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Pz.U.N 133 poz. 883.

27. Regulamin określa zasady zakupów w SKLEPIE CAIRA Maciej Wałcerz. Założenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij